Egiho licenční ujednání

 


Konečně jsem se onehdá dohrabal k tomu, nad čím uvažuju už zcela vážně od začátku roku. A ne zcela vážně už let několik. A teď (psáno o prázdninách) je takovej ideální čas na naučení.

Změním to tady na placené stránky.

Dobře, tak prachy by mi za tohle asi nikdo neposlal a na nějaký reklamy, kterejma si někteří dokážou zasrat web, se můžu taky krajc vajc.

Ale zcela prostě - helejte, já od vás vlastně nemám žádnej henten, jo, "fýdbek" se tomu moderně říká. Sem tam nějaký velechytrý komentář, to je tak zhruba všechno. Mám návrh - možná blbej, ale můj.

Co kdybysme udělali takové jakože licenční ujednání? Vy si sem choďte číst, tlachat do komentářů a na fórum, čumerákovat na fotky nebo kýho čerta, za to mi pošlete ... pohlednici. Čumkartu. Obyčajnú. Papírovou. Ne MMS, ne fotku mailem, ne virtuální pohlednici na ICQ. Takový to, co se prodává třeba v trafikách.

Jo, kdysi se to dělalo, dokonce i různé utilitky, za které by nikdo nic jiného nezaplatil, byly pod takovouto "licencí" distribuovány. Berte to tak, že mi jde o dlouhodobý pokus a jako vždy se bavím tím, co všechny ostatní už bavit přestalo. Nehledejte skryté smysly, zkrátka to jenom udělejte.

Prostě jenom poprosím, ať projevíte aspoň minimální iniciativu, koupíte pohled a pošlete. S něčím rozumným napsaným nebo ne (ačkoli datum a místo by tam mohlo být tak jak tak), z dovolené, od babičky, ze služební cesty, z domu, z druhého konce Brna nebo světa, k Vánocům nebo státnímu svátku Barmy. Tématickou nebo reklamní zdarma. Záleží na vkusu každého soudruha. Jednou za tejden, za měsíc, za rok. Pověřte tím někoho, kdo vám dluží jinou službičku. Matku, otce, bližního svého. Kolegu nebo zkrátka někoho. Pošlete to dál. Kupte si pár známek do peněženky na čundry (a pro začátek si investigativně vypátrejte, kolik to vlastně stojí, ale víc než malý pivo to asi nebude, ani ze zahraničí by to nemuselo nikoho dočista zruinovat).

Nebudu vás jmenovat, nebudu se s tím scannovat nebo něco, nebudu vám děkovat (ostatně by to mělo být vaše poděkování mně). Jen tak, protože je to můj blbej nápad.

Přijde vám to jako snesitelná námaha?

Kdo adresu zná, zná, kdo je schopen vyčenichat, vyčenichá. Obecně stačí takto:

Michal Eger
poste restante
63800 Brno

(Případně ještě s douškou Ček Rypáblik. Bacha, na to poste restante je klíčovej údaj to jméno a přesné PSČ, nelze nahradit nějakým univerzálním.)

Jste schopní a ochotní takovouhle námahu podstoupit?